Doktor ve Klinik SEO Danışmanlığı

Bibacklink olarak Doktor ve klinikler içi SEO danışmanlığını kapsamlı olarak sizlere sunuyoruz. Doktorsunuz yada bir klinik sahibi misiniz? Organik olarak hedef kitlenize ulaşmak için arama motoru optimizasyonu için çalışmalar yapmanız gerektiğini biliyor muydunuz? Muhtemelen hayır. SEO danışmanlığı hakkında daha detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.

Sağlık sorunları olanlar, kaliteli sağlık hizmeti alabilmek için internet üzerinden araştırmalar yapar ve hangi doktora gideceklerine bu şekilde karar verir. Doktor ve klinik SEO danışmanlığı, internet üzerinden deneyimli doktor arayanlar ile bu alanda hizmet veren doktor ve kliniklerin buluşmasını sağlar.

Doktor ve Klinik SEO Danışmanlığı Neden Önemlidir?

Hastalar, sağlık sorunlarına dair bilgi almak isteyenlerin günümüzdeki ilk ve temel kaynağı internet haline gelmiştir. Birçok hastanın doktor seçimini internet üzerinden yaptığı bilinen bir gerçektir. Gerek özel hastanelerde ve kliniklerde görev yapan gerekse de devlet hastanesindeki doktorlar arasından seçim yaparken internet yoğun olarak kullanılır.

Özel kliniklerde görev yapan doktorlar ile hastaları bir araya getiren temel araç internettir. Arama motorlarındaki bazı sorgularda (anahtar kelimelerde) üst sıralarda olmak, kliniklerin hasta bulmasını ciddi anlamda kolaylaştırır. Öyle ki, sadece birkaç sıra üstte olmak dahi kliniğe gelen hasta sayısının katlanarak artmasını sağlayabilir.

İşte bu noktada SEO danışmanlığı devreye girer ve kliniklerin ya da doktorların arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlar. Profesyonel olarak verilen danışmanlık hizmetleri, kliniklerin potansiyel hastalar ile buluşmasını kolaylaştırır.

Doktor ve Klinik SEO Danışmanlığı Nasıl Olmalıdır?

SEO danışmanlığı, internet ortamında bulunan tüm hizmet alanlarına verilebilir. Ancak verildiği alanın özelliklerine göre danışmanlığın şekillendirilmesi gerekir. Benzer durum doktorlar ve klinikler için verilen SEO hizmetlerinde de geçerlidir. Bu alandaki danışmanlık hizmetlerinde olması gereken özellikler şu şekildedir:

  • Lokasyon bazlı olarak çalışmalar yapılmalıdır. Kliniğin bulunduğu şehir ve bölgeye göre yapılan çalışmalar, çok daha hızlı sonuçlar alınmasını sağlar.
  • Kliniğin hizmetleri, yurtdışından gelecek hastalar için de uygunsa sağlık turizmi de bu çalışmalar da dikkate alınmalıdır.
  • SEO çalışmaları ile birlikte kliniğin bir marka haline gelmesi veya olan markanın imajının yükseltilmesi hedeflenmelidir.

Doktor ve Klinik SEO Danışmanlığı Fiyatları

Doktor ve klinikler için verilen SEO danışmanlığı hizmetlerinin fiyatları ortalama olarak 12.000 TL’den başlamaktadır. Hizmetin hedefine ve kapsamına göre farklılık gösterir. Hedeflenen anahtar kelimenin zorluğu, hangi sıranın hedeflendiği gibi hususlar SEO danışmanlığı fiyatlarının değişkenlik göstermesine neden olur.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir