SEO Ajansı

+90 Marka

Alanında uzman #1 numaralı SEO ajansı olan BiBacklink ile Google üzerinde anahtar kelimelerinizin sıralamasını iyileştirin ve trafiğinizi arttırın!

Teklif Al İletişim

Kullandığımız Teknolojiler

Profesyonel SEO Ajansı

3 adımda sizi potansiyel müşterileriniz ile buluşturalım!

Analiz

Anahtar kelime(lerinizi) ve site adresinizi bize iletin, detaylı olarak sitenizi, sektörünüzü ve rakiplerinizi analiz edelim.

Çalışma

Anlaşma sağlanması durumunda On Page ve Off Page SEO çalışmalarınız başlanır.

Rapor ve Toplantı

Aylık olarak düzenli raporlama ve toplantı ile neler yapıldı, neler yapılacak ve projenizin geleceği hakkında konuşalım.

SEO Ajansı Nedir?

SEO, işletmelerin ve gerçek kişilerin sahip olduğu web sitelerinin arama motorları açısından daha görünür olmasını sağlayan çalışmadır. SEO Ajansı ise bu çalışmaları yapan işletmelere denir. Bu işletmelerin vermiş olduğu hizmetler, SEO hizmetleri olarak ifade edilir ve temel hedefi, sitelerin arama sıralarında yükselmesidir.

Bu ajanslar, işletmelerin dijital hedeflerinin belirlenmesinden bu hedeflere ulaşmasına varıncaya kadar tüm sürece dahil olur. Çalışmaların farklı uzmanlıklara sahip kişilerden oluşan bir ekip tarafından yapılması, SEO ajanslarının verdiği hizmetlerin etkili olmasının temel nedenidir.

İç SEO, dış SEO ve teknik SEO gibi alanlarda kendini yetiştirmiş ve geliştirmiş olan uzmanlar, geniş perspektiften siteleri ele almakta ve profesyonel çözüm yöntemleri ile sitelerin organik trafiklerini artırmaktadır. Ayrıca artırılan trafik, sitedeki ürünlere veya hizmetlere ilgisi olabilecek kişilerden oluşur. Böylece sitelerin geri dönüşüm oranları, işletmelerin ise karlılıkları artar.

SEO Ajansı Ne İş Yapar?

SEO ajansı, işletmelerin ve gerçek kişilerin web sitelerinin arama motorlarında daha görünür olmasını sağlamak için hizmet verirler. Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında web sitelerinin daha görünür olabilmesi için yapılması gereken bazı çalışmalar ve düzenlemeler vardır. Ajanslar, profesyonel bir bakış açısı ile bu noktadaki ihtiyaçlara çözüm üretirler.

SEO Çalışması Neleri Kapsar?

SEO çok geniş kapsamlı bir çalışmadır ve birçok alt başlıktan oluşmaktadır. Bu alt başlıkları aşağıdan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İçerik Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu söz konusu olduğunda akla gelen ilk gelen hususlardan biri içeriklerdir. Bir web sitesinin başarılı olabilmesinin ilk şartı, kaliteli içeriğe sahip olmasıdır. Ancak buradaki kalitenin iki boyutu vardır. Bunlar; arama motorları ve gerçek kullanıcılardır.

İçerikler, yüksek kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Buna ek olarak arama motorlarına uygun olmalıdır. Yani içeriklerin hangi anahtar kelimeleri hedeflediği, içeriğin kaliteli olduğu arama motorlarına gösterilmelidir. İşte bundan dolayı mevcut içeriklerin tamamının optimize edilmesi gerekir. İçerik optimizasyondan yapılanlar şu şekildedir:

  • Başlığın hedef anahtar kelime ile uyumlu hale getirilmesi
  • Anahtar kelime yoğunluğunun ve dağılımının düzenlenmesi
  • Başlık düzeninin ayarlanması
  • Semantik kelimelerin dağılımı
  • İçerik kalitesinin artırılması
  • İçeriğin görseller, inografikler ve videolar ile zenginleştirilmesi

Buradaki işlemlerin tamamı uygulanabileceği gibi içeriğin durumuna göre sadece birkaçı da uygulanabilir. Hangilerinin uygulanacağına deneyimli SEO uzmanları karar vermelidir.

Anahtar Kelime Araştırması

SEO ajansı tarafından yapılan çalışmaların temel hedefi, kaliteli trafiğin artırılmasıdır. Bunun için detaylı bir anahtar kelime araştırması yapılır. Anahtar kelime araştırması, rakipler üzerinden gerçekleştirilir. Semrush ve Ahresf gibi gelişmiş araçlar kullanılarak rakiplerin hangi anahtar kelimelerden trafik aldıkları tespit edilir. Böylece uygun anahtar kelimelere yönelik çalışmalar başlatılır.

Rakip analizi ve anahtar kelime araştırması, kaliteli trafiğin artırılması için büyük bir öneme sahiptir. Doğru analizlerle bulunan anahtar kelimelere ilişkin oluşturularak içerik stratejisi, çok kısa bir sürede kaliteli trafiğin hızlı bir şekilde artmasını sağlayabilir.

İçerik Pazarlaması

SEO ajansları, ekiplerindeki profesyonel içerik yazarları sayesinde semantik içerikler oluşturur. Belirlenen anahtar kelimeleri hedefleyen içerikler, yüksek kalitesi nedeniyle arama motorları tarafından üstlerde sıralanır. Bu durum ise hedef kelimeden trafik alınması olasılığını ciddi anlamda yükseltir. İçerik pazarlaması hakkında daha kapsamlı bilgi edinin.

SEO ajanlarının yüksek kalitede içerik oluşturabilmesi ve bunları uygun şekilde siteye eklemesi, web siteleri açısından büyük bir avantajdır. Zira kaliteli içerik, bu noktada fark oluşturabilecek en önemli unsurlardan biri olarak dikkat çeker.

İç Link Optimizasyonu

SEO çalışmalarında genellikle önemsenmeyen veya dikkate alınmayan konulardan biri olan iç linkleme, SEO ajansları tarafından özenli bir şekilde yapılır. İç linkleme, dışarıdan bakıldığında basit bir işlem gibi gözükmesine karşın son derece hassas bir konudur. Linklemenin rasgele değil, bir plan dahilinde yapılması ve site içi link ağı kurulması gerekir.

Site içi link ağı kurulurken benzer içeriklere bağlantı verilmesi önemlidir. Ziyaretçiler, benzer içeriklere bu bağlantılar ile gittiğinde sitedeki hemen çıkma oranı düşer ve böylece sitenin arama motorları açısından değeri artar. İç linkleme, bu kadar büyük öneme ve etkilere sahiptir.

Görsel SEO

SEO kriterleri arasında olan görsellerin istenen formatta ve boyutta olması gerekir. Birçok sitede bu husus atlanır. SEO ajansı tarafından görsel optimizasyonu yapılır. Görsel optimizasyonu kapsamında öncelikle görsellerin doğru formatta olması sağlanır. Bilindiği gibi png ve jpg gibi format SEO açısından uygun kabul edilmemektedir. Ayrıca yüksek boyutlu görsellerin, kalitesinin bozulmadan boyutunun düşürülmesi de gerekmektedir. Tüm bunlar, görsel optimizasyonu sürecinde gerçekleştirilir.

Ayrıca resimlerin düzgün nitelendirilmesi, adlandırılması ve alt yazılarının eklenmesi de üstlenilmektedir.

URL Yapısı

URL yapısı, arama motorlarının içeriği tanımasını sağlayan ana etkenlerden biridir. Bundan dolayı URL yapısının SEO dostu formata sahip olması gerekir. Bu format, hem ana anahtar kelimeyi destekler hem de içeriklerin çakışmamasını sağlar.

Site Hızı (Web Vitals)

Site hızı, kullanıcı deneyimini direkt olarak etkileyen ana unsurlardan biridir. Google tarafından Web Vitals değerleri üzerinden site hızları değerlendirmektedir. Google, istenen hıza sahip olan sitelerin içeriklerini üst sıralara çıkarırken, hızı kötüleşen ve düşen sitelerin içeriklerini ise alt sıralara göndermektedir.

SEO ajansı, web sitelerinin gerekli hıza sahip olmasını ve Web Vitals kriterini yerine getirmesini sağlar. Böylece ilgili site, arama motorları açısından uygun hızda olarak öne çıkar.

Title ve Meta Açıklama Optimizasyonu

İçerikler arama motorlarında listelenirken title (başlık) ve meta açıklamaları ile yer alır. Yani arama motoru botları açısından meta açıklamaları da önemlidir. SEO ajansı tarafından bu açıklamalar uygun formatta yeniden yazılarak güncellenir. Ek olarak yeni içeriklere de uygun meta açıklamalar girilir ve içeriklerin SEO uyumlu olması sağlanır.

Link İnşası

Site dışı işlemlerin başında link inşasını oluşturma gelir. Farklı sitelerden alınan linkler ile web sitesinin otoritesi güçlendirir. Link alma, direkt olarak siteye yapılabileceği gibi hedef anahtar kelimeye de yapılabilir. Sitenin stratejisine göre linkin nasıl alınacağı belirlenir.

Referanslarımız

Profesyonel SEO ajansı olarak BiBacklink ile çalışan mutlu müşterilerimizin grafik tablolarını inceleyebilirsiniz 🙂

Neler Dediler?

Selamlar, yaklaşık 1 yıldır çalışıyoruz, bugüne kadar mükemmel ötesi çalıştık diyebilirim onun dışında iletişimimiz de gerçekten fazlasıyla iyi (resmi anlamda fazla ciddi dostluk anlamında fazla samimi), yaptığı çalışmanında sonucu da şuanda 14 tane kelime de , 8 tanesi ilk sayfa ve 1. sırada, diğer kelimeler ilk sayfa da 3. sırada sabit şekilde duruyor, her geçen gün ilerleme de almaya devam ediyor, uzun lafın kısası, umut kardeşim bu işin hakkını fazlasıyla veren birisi, herkese öneriyorum, hayırlı günler dilerim
Samet C.
Mobilya
Umut Beyle 1 seneye yakın zamandır tanışıyor ve çalışıyoruz, mesai kavramı olmadığı gibi, gece yarısında da olsa elinden geleni kaygısız yapan, yeri geldiğinde tecrübesini çıkarsız paylaşan, işine saygılı ve çalışkan bir uzman. Seo aleminde laf çok, iş hiç yoktur.
Birkaç acı tecrübeden sonra kendisiyle çalışıyor olmanın yaşattığı kolaylığın, kendisinin çalışkanlığının verdiği eminliğe dayanarak gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.
İlginize, emeğinize, teşekkür ederim. İyi çalışmalar..
Tolga D.
Çelik Kapı
Umut ile bu yılın mart ayından itibaren wordpress sitemiz için çalışmaya başladık. Öncelikle sitenin kurulum ve iç seo çalışmasını yaptık. Bir süre sonra da içerik ve arama odaklı bir link inşaası için danışmanlık hizmeti sundu ve halen devam edioruz. Çalışkan bir kardeşimiz. Karşılıklı güven ortamı oluştuğunda her daim yardımcı olmaya çalışıyor sağolsun. Bu işler biraz sabır gerektirir. Boş hayaller satanlardan ziyade emin adımlarla ilerleme düşüncesindeyseniz gönül rahatlığıyla hizmet alabilirsiniz.
Burak A.
Veteriner

Karar veremediniz mi?